RADIO 936

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΚΑΙ ΤΡΙΦΥΛΙΑ

Δευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2016

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΙΣ 3 ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Β” ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΑ” ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Α” Τοπικής. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Τα αποτελέσματα
Mεσσηνιακός – Αστέρας Αρφαρών 0-2
Μιλτιάδης – Τέλλος Άγρας 1-1
ΑΟ Διαβολιτσίου – Σπερχογεία 0-1
Τσικλητήρας Πύλου – Δώριο 1-0
Πάμισος Μεσσήνης – Απόλλωνας Καλαμάτας 1-0
Εθνικός Μελιγαλά – Κυπαρισσία 0-2
Ολυμπιακός Καλαμάτας – Ανδρούσα 1-0
Πανθουριακός – ΑΟ Φαραί 19:00
H βαθμολογία
1. Πάμισος Μεσσήνης 57
2. Τσικλητήρας Πύλου 54
3. ΑΟ Κυπαρισσίας 51
4. Εθνικός Μελιγαλά 40
5. ΑΟ Φαραί 35
6. Πανθουριακός 34
7. Ολυμπιακός Καλαμάτας 32
8. ΑΣ Ανδρούσης 29
9. Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας 26
10. Σπερχογεία 25
11. Τέλλος Άγρας 22
12. Αστέρας Αρφαρών 22
13. Μεσσηνιακός 18
14. Δωριέας Δωρίου 16
15. ΑΟ Διαβολιτσίου 15
16. Απόλλωνας Καλαμάτας 14
Η επόμενη αγωνιστική
Δώριο – Πάμισος Μεσσήνης
Τσικλητήρας Πύλου – Μεσσηνιακός
Τέλλος Άγρας – Ολυμπιακός Καλαμάτας
Σπερχογεία – Φαραί
Απόλλωνας Καλαμάτας – Μιλτιάδης
Αστέρας Αρφαρών – Εθνικός Μελιγαλά
Κυπαρισσία – Πανθουριακός
Ανδρούσα – ΑΟ Διαβολιτσίου

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής μαζί με την βαθμολογία αλλά και η επόμενη αγωνιστική έχει ως εξής:
Τα αποτελέσματα
Ομόνοια – Κεραυνός Καλαμάτας 0-0
Αβία – Αίαντας Καλαμάτας 2-1
Χανδριναϊκός – Απόλλωνας Πεταλιδίου 2-2
Ασπρόχωμα – Εράνη Φιλιατρών 1-2
Ακρίτας Κορώνης – Μεθώνη 2-0
Νέος Άρις – Παπαφλέσσας Χώρας 1-0
Ηρακλής Καλαμάτας – Αναγέννηση Παραλίας 19:00
H βαθμολογία
1. Εράνη Φιλιατρών 47
2. Ακρίτας Κορώνης 44
3. ΑΕ Αβίας 41
4. Αναγέννηση Παραλίας 40
5. Ασπρόχωμα 27
6. Χανδριναϊκός ΠΣ 26
7. Αίαντας Καλαμάτας 25
8. Ομόνοια 25
9. Παπαφλέσσας Χώρας 23
10. Νέος Αρις 21
11. Απόλλωνας Πεταλιδίου 19
12. Μεθώνη 17
13. Κεραυνός Καλαμάτας 14
14. Ηρακλής Καλαμάτας 12
Η επόμενη αγωνιστική
Ομόνοια – Ασπρόχωμα
Μεθώνη – Χανδριναϊκός
Αίαντας Καλαμάτας – Νέος Άρις
Εράνη Φιλιατρών – Ακρίτας Κορώνης
Αναγέννηση Παραλίας – ΑΕ Αβίας
Παπαφλέσσας Χώρας – Απόλλωνας Πεταλιδίου
Κεραυνός Καλαμάτας – Ηρακλής Καλαμάτας

Β” ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τα αποτελέσματα (η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο), η βαθμολογία καθώς και η επόμενη αγωνιστική σε Α” και Β” όμιλο της Β” Τοπικής έχει ως εξής:
Τα αποτελέσματα
1ος Όμιλος
Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΑΕ Γαργαλιάνων 3-0
Θύελλα Μερόπης – Παπαφλέσσας Άμφειας 0-4
Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟ Καλού Νερού 1-2
ΑΟ Φυτειάς – Αστέρας Μικρομάνης 0-4
Πανιώνιος Καλαμάτας – Ατρόμητος Πλατύ 0-3
ΑΟ Πατίστα – Αιθαία 9-1
2ος Όμιλος
Ακαδημία Πάμισος – Στενωσιά 0-2
Πράσινα Πουλιά – Ολυμπιακός Ανάληψης 1-2
ΠΑΟ Καλλιθέας – Δήμου Παπαφλέσσα 0-0
Ατρόμητος Καλαμάτας – Δόξα Καλαμάτας αναβλήθηκε
ΑΕ Μάνης – Θύελλα Χαρακοπιού 2-1
ΑΕΚ Καλαμάτας – Παναθηναϊκός Καλαμάτας Δευτέρα 22/02/2016
Η βαθμολογία
1ος Όμιλος
1. Αστέρας Μικρομάνης 41
2. ΠΑΟ Καλού Νερού 39
3. ΑΟΠΚ Πατίστα 36
4. Παπαφλέσσας Άμφειας 30
5. Ηρακλής Κυπαρισσίας 28
6. ΑΟ Φυτειάς 22
7. Διαγόρας Κοπανακίου 22
8. Ατρόμητος Πλατύ 21
9. Πανιώνιος Καλαμάτας 20
10. ΑΕ Γαργαλιάνων 17
11. Θύελλα Μερόπης 14
12. ΑΕ Αιθαίας 6
2ος Όμιλος
1. Ολυμπιακός Ανάληψης 47
2. Θύελλα Χαρακοπιού 43
3. Πράσινα Πουλιά 33
4. ΑΕ Μάνης 32
5. Δόξα Καλαμάτας 24
6. Ακαδημία Παμίσου 24
7. Δήμου Παπαφλέσσα 20
8. ΠΑΟ Καλλιθέας 18
9. Στενωδιά 18
10. ΑΕΚ Καλαμάτας 17
11. Ατρόμητος Καλαμάτας 12
12. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 10
Η επόμενη αγωνιστική
1ος Όμιλος
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Θύελλα Μερόπης
Ατρόμητος Πλατύ – ΠΑΟ Καλού Νερού
Παπαφλέσσας Άμφειας – ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Γαργαλιάνων – ΑΟΠΚ Πατίστα
Αιθαία – Διαγόρας Κοπανακίου
Αστέρας Μικρομάνης – Πανιώνιος Καλαμάτας
2ος Όμιλος
Ακαδημία Πάμισος – Ατρόμητος Καλαμάτας
Δόξα Καλαμάτας – ΑΕ Μάνης
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά
Στενωσιά – ΑΕΚ Καλαμάτας
Θύελλα Χαρακοπιού – ΠΑΟ Καλλιθέας
Δήμου Παπαφλέσσα – Ολυμπιακός Ανάληψης

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου